Březen 2014

Slíbený článek

31. března 2014 v 22:03 | Tess
Ahojky kočky ♥
Včera jsem vám slibovala článek, tak je tu !

Přemýšlím kde začít. Hmmm -_-
Dycky jsem byla ta oplácaná holčina, co jí rodiče dopřávali - poctivé jídlo a sladkosti aneb blahobyt jedináčka. Jooo jasně sice to bylo fajn, ale pozdějc mě to začalo štvát. Hlavně asi tak ve 12ti jsem nechtěla chodit na tělocvik, svýkat se před ostatníma holkama. Cítila jsem se jako tlustý, neschopný prase. V tomhle věku 12-13 let jsem objevila svět zvaný Pro-Ana.
Byla jsem naprosto uchvácena thinspiracemi a blogy různých slečen mimo jiné taky komunitami zabývajících se touto tématikou. Určitým způsobem jsem se do toho položila. V jídleně jsem do jídla sotva ďobla, jeidné jídlo byly vlastně večeře. Nevím proč, ale přijde mi, že to tenkrát bylo snažší než dnes.

Dnes se často vidím s rodiči poránu a tak musím něco malého sníst (většinou se snažím jogurt), vzhledem k tomu, že mám rozvrh udělán tak že končím často tak, že můžu ject a jíst doma, tak musím jíst to co je navařeno. Ano je pravda, že bych mohla zajít někam na kafe, ale to jsou tak 2dny v týdnu, což je směšné. Sice se doma řeší, co s ebude jíst a já se snažím vymvyslet nějakou schůdnou variantu, ne vždy se zadaří.
Chtěla jsem a stále chci být křehká, aby se o mě někdo postaral a chránil tu křehkou panenku, která to nutně potřebuje. Bohužel nikdo takový už není. Můj Muž už vlastně není můj. Z toho mám taky v poslendí době tak debilní nahovno náladu :( Když mi kdysi řekl jak se mu líbí moje thick gap,nedovedete si představit tu RADOST !!!!!!!
Skákala jsem tři metry padesát !
Jooo holt všechno krásné někde začíná a jinde zas končí, SHIT :´(

V posledních týdnech jsem se zamyslela nad tím, jak na tom jsem. Kam jsem došla a kde vlastně chci být. Celkem mě překvapil jeden článek slečny, co si jeden pro-ana styl. Radovat se z toho, že mi pozitivně vyšel test PPP je fakt blbost, ikdyž jí na jednu strnau chápu, ale bože je to jen test! :D Navíc je dost značná hranice mezi ana životním stylem a opravdovou anorexií. Ana styl je o malém příjmu potravy, občas se někde objeví nějaký ten přežer, ale pořád je to jistá póza. Vůbec, kdo by chtěl dobrovolně trpět anorexií ? Kdo by chtěl navštvovat psychology, psychiatry, cpát do sebe tunu prášků nedejbože ležet v nemocni x měsíců, zaítmco se rodina a přátelé hroutí jak na tom jste? kdyby za vámi někdo přišel s otázkou Hele chtěla bys mít někdy anorexii? Asi byste si ťukali na čelo, co je to za dementní dotaz. Jasně že ne! O pár měsíců později se necítíe dobře, vzhlídnete se v proana blozích a začnete nový "životní styl".
Některé holky to vzdají, jiné dosáhnou jistého cíle a přestanou. Jsou tu pak také ty, které skončí hospitalizovány (občas se po vyléčení vrátí k aně zpět) a tu poslendí možnost psát nemusím.
Proč si nenecháme sepsat jídelníček se zdravým jídlem šitým na míru pro naše tělo, nesportujeme a občas si dáme nějakou tu nechutnost v McDonaldu či poctivě po domácku zhotovenou.....? Ptám se sama sebe a taky vás slečny, proč se vlastně ničíme a trápíme nějakým zakazováním jídla nebo rovnou hladovkou? K čemu to?

Sama si protiřečím, mc dobře to vím ! Jedno moje já chce žít zdravě a být rozumné, zato to druhé mě pokouší a říká, co to melu, ať se hodím do klidu. Jsou dny, kdy mám depku a tak si prostě něco k jídlu dám, kašlu na to a v zápětí si to vyčítám. V posledních týdnech jsem přišla na to, že se rychlostí světla řítím do propasti PPP kdy opravdu nemyslím na nic jiného. Neřeším nic jiného. Bojím se každého rána, obědu a večeře, že budu muset něco jíst ! Co vlastně budu jíst....a abych nepřibrala tolik na váze. Když to teď píšu do článku, vhání mi to akorát slzy do očí....chtěla bych aby se vše vrátilo a já byla se svým Mužem, aby mi pomáhal tak jako dřív a já přestala dělat takový kraviny, který jsou úplně zbytečný. Místo toho mě v tom nechal, úplně samotnou :´( Před rodinou jak jsem říkala se snažím jíst, snažím se to tajit, ikdyž občas přijdou blbé dotazy, ale vždy to zahraju do outu. Nemám už chuť na jídlo, jen při depresích. Vždy když si jdu dát jídlo, protože vím že musím, otevřu lednici a tupě do ní zírám. Je plná a já si nemám co vybrat. Říkám si, co by za to dali lidé, kteří jídlo nemají. Mít možnost, tak se s nimi rodělím, potřebují to víc než já. Už mi nechutná ani zelenina, ovoci moc neholduju, což je špatné kvůli zdraví, ale co semnou že..

A dnešní jídelníček ?

Sn. chléb + lučina

Sv. trojúhelníček sýru, kus pikantního sýru

Ob. hrachová polévka,
plněná paprika + 1x brambor
( snědla jsem půl brambory a půlku papriky s omáčkou, chtlěla jsem se překonat a sníst to abych pak třeba neměla hlad a nesnědla to na co kde přijdu až budu mít zas debilní náladu na všechno a na všechny, halvně mi pak došlo že jsme kráva a měla to vyhodi rovnou a vůbec to nejíst...ale snaižla jsem se alespoň něco málo sníst...zbytek skončil v záchodový míse)

Nerada jídlo vyhazuju, přijde mi to jako škoda peněz vůči rodině :( Jenže kdybych to nevyhodila, tak se budou vyptávat proč jsem nejedla atd. Po dlouhé době jsem jídlo takhle vyhodila a musím říct, že to byl vážně OSVOBOZUJÍCÍ pocit !!

Jinak jedna dobrá duše mi říkala, že bych měla zjaít do Anabell a promluvit si s někým. Napřed jsme si řekla, proč ne...ale pak mě to nějak pusitlo. Hledala jsem nějakého dobrého psychologa/žku. Sice jsem minulý týden s jednou mluvila, ale dostala jsem dporučení na někoho jiného. První sezení mám příští týden, tak jsem zvědavá. Na jednu stranu nechci řešit Anu, nechci ty vyčítavé pohledy a nálepku "holka magor"


EDIT
Napsala jsem článek, sklopila noťas a šla ven. Byla jsem zvědavá na vaše komentáře a teď čučím, že jsem článěk nezveřejnila :D Nojoooo stane se to i těm nejlepším že?! :D Holt dneska nemám den. Jinak pro rekapitulaci jídleníček spolu s doplněním večeře :

Sn. chléb + lučina

Sv. trojúhelníček sýru, kus pikantního sýru

Ob. hrachová polévka,
plněná paprika + 1x brambor
( snědla jsem půl brambory a půlku papriky s omáčkou, chtlěla jsem se překonat a sníst to abych pak třeba neměla hlad a nesnědla to na co kde přijdu až budu mít zas debilní náladu na všechno a na všechny, halvně mi pak došlo že jsme kráva a měla to vyhodi rovnou a vůbec to nejíst...ale snaižla jsem se alespoň něco málo sníst...zbytek skončil v záchodový míse)

Vc. houska
+ lučina, kus tofu sýru, půlka papriky a 2 sušená rajčata


víkend 29.-30.3.

30. března 2014 v 23:15 | Tess |  Diary
Měla jsem v plánu napsat delší článek, ale jsem děsně unavená.
Málo jsem spala, pak taky dělala nějaký ty domácí práce. Zjisitla jsme že nemám hotový úkol na jeden předmět tak jsem se s tím začala lopotit a jsem vám holky tak dead, že to asi dopíšu až ráno.
Jak ? To orpavdu netuším, musím se pořádně vyspat ! Max přijdu prostě pozdě, ale donesu to na hodinu. Jiná možnost není.

Co se jídla týká je to děs - v mojí halvě a taky vůbec celkově složení jídla.
Dnes jsem se vážně přežrala jako to prase. Takovou večeři jsem neměla ani když jsem měla těch 58kg, to mě fakt vyděsilo,ale nebojte těhotná fakt nejsem :D Ikdyž to na tomnožství tak vypadalo.

Zítra vás všechny oběhnu, (s) mějte se srdíčka ♥

shrnutí poslendních dnů

29. března 2014 v 15:01 | Tess |  Diary
Ahojky kočky !
Řeknu vám, jsme na sebe za poslendí dny tak naštvaná, až to je nesnesitelné !

Ve čtvrtek jsem se držela, ale odpoledne a večer jsem to nezvládla - viz kalorická svačinka v podobě plněné toritily (ehmm ehmmm :D )

a potom večer u vínka, ale na druhou stranu mi bylo moc dobře. Smála jsem se a dlouho jsem se tak nepobavila a byla v klidu, když jsem nemusela spát doma. Za to JÍ strašně moc děkuju !!!! :*

Pátek - rohlík se šunkou (pečivo → fail), příchod domů s tím, že se rodiče rozhodli koupit pizzu? Wtf?! O super kalorický večeři nemluvím, ale jak mám špatný stavy a nervy tak je mi to nějak jedno. Na jednu stranu to fakt nechápu a nadávám si. Prostě žádn změna, aneb ŽERU ! :´(
Stydím se až za hrob.

A dnešek?
Sn. lupínky +jogurt
Ob. polévka
plněná paprika + brambor

Ani envíte jak jsem se u toho druhého jídla xichtila. Neměla jsem sílu to sníst. Cpala jsem to do sebe jen, aby mě viděli a já měla od nich pokoj ! Ani mi to nechutnalo, bylo to hnusný ! A to jsem dřív tohle jídlo měla ráda.

V poslendí době mi nechutná snad nic. Vadí mi ikdyž mám sníst slunečnicový chléb - je tmavý, jsou v něm semínka, tak by to mělo být relativně zdravé pečivo. Ale jasně PEČIVO, tak to mám zafixované a prostě pečivo nepřichází v úvahu.
Uvidíme čím to poseru večer :D :/

čtvrtek 27.3.

27. března 2014 v 12:04 | Tess |  Diary
Váha: 53,5,kg
(po včerejším žraní zcela neuvěřitelné!!!)

Sn. luínky, kafe

Ob. bramboračka

Vc. doplním
EDIT vecer jsem mela plnenou tortilu a rohlik se sunkou......vazeni stydim se. Cely den jsem se tak krasne drzela a pak to takhle poseru! Radeji si nechci tak 5 dni stoupnout na vahu...abych se zbytecne nevydesila :/

Povedená středa

26. března 2014 v 16:20 | Tess |  Diary
Váha: 53,8kg

Sn. lupínky+ jogurt, káva

Sv. 2 fornety

Ob. polovina malého pečeného lilu s česnekem

Sv. jedne velký fronet :(

Vc. houska
1/2 šunka
2/2 kořeněný sýr
+ polovička rajčete


EDIT
Kočky :)
měla jsem vážně co dělat, abych tu housku do sebe naprala. JEn mě štve ten odpolední fornet, ale tak vem to čert. Dopoledne při obědě jsem se držela, nesnědla jsem ani polovičku toho lilku, i přestože byl skvělý a chutný. Jsem zvědavá co mi přinese zítřek. Chtěla jsem dnes zajít do Anabell. Nálepka šílený holky s PPP ????
Ne, děkuji !!!

Zítra se budu snažit o lepší jídelníček.

A jak se vůbec vedlo vám kočky moje??? Půjdu vás oběhnout ♥úterý je kávový, už hodně dlouho

25. března 2014 v 16:01 | Tess |  Diary
Sn. 2x malý slunečnicový chléb s mazacím sýrem

Ob. zeleninová polévka
mini přírodní řízky + kouske okurky

Vc. ještě nevím doplním !

EDIT !!!!!

Ke svačině došlo na kávu č. 3 + celozrné lupínky no a večeře obsahovala jednu tortilu se zeleninou a troškou masa. Nějak jsem neměla chuť si do ní rvát tolik té zeleniny,sotva jsem to jen postrašila a snažila se to sníst co nejdřív a mít to brzy zasebou. Jedla jsem před rodiči → jedla ! Takže úkol splněn !
Jen mi v poslendí době přijde, že kdykoliv vidím někde jídlo, utíkám pryč. Lidi se cpou úplně všude - zastávky, v doprvních prostředcích, ve škole atd. Člověk nemůže jít ani v klidu po ulicic a neminout nějakou restauraci a za sklem vidět, jak se lidi ládují. Ano sice jsem si v neděli objenala pizzu, ale to byla taková " duševní záplata" ale měla jsem takové výčitky, že mě popadlo i pomyšlení na Miu (a to není rozhodně dobrý).
Nějak nemám chu´t an žádný ze svých oblíbených jídel.
Jde to semnou z kopce.
Jsem sice noční tvor, ale v poslední době chodím brzy spát - aneb lépe se ovládám.

Noo když jsem u toho ovládání...viděla bych to spíš tak že já se snažím ovládat jídlo.
NEbo jídlo ovládá mě???

Jaký názor máte na tuto otázku čistě z vlastní zkušenosti dámy ?

Hladová

24. března 2014 v 15:38 | Tess |  Diary
Sn. x

Sv. pár fornetů (ano nechala jsem se zlákat)

Ob. pórková polévka

Vc. doplním
(asi si dám kus kozího sýra a salát k tomu...to by bylo ideální)


EDIT

Vc. půlka kozího sýra + salát (1x rajče a kousek okurky)

+ MLS: pražená kukuřice v chilly


Víkend 21.3. - 23.3.

23. března 2014 v 16:22 | Tess |  Diary
Zdravím ženy !

Let´s go look at what I ate !

Pátek

Váha: 53,7kg !!!!!!! super pokrok, který jsem se snažila přes víkendu udržet !

Sn. přesní dávka
Ob. krůtí guláš s troškou těstovin
Vc. krajíc suchého chleba + nějaký ten alkoholSobota
Sn. dýňová houska + 1plátek sýru a 1plátek šunky
Ob. x
Vc. 2ks pizzy (sýr, šunka, rajče, kukuřice)


Neděle
Sn. 1ks tvarohové bábovky
Ob. 2 naběračky pórkové polévky, polovina pečené brambory ve slupce s náplní
Vc. doplním !V pátek jsem měla 53,7kg !!!!!! Cítíla jsem se skvěle ! Lehoučká jak nevím co ! Byla to nádhera ! Krsáný pocit :))
Bohužel přišla neděle a trošku depka a tak jsem si řekla, že to prostě zajím a dala jsem si pizzu. Dnes ráno jsem neměla vůbec hlad ani dopoledne, ale jedla jsem kvůli rodičům. Musím si už konečně napsat ten jídelníček, idkyž bych nejraději byla denně jen o jendom jídle př. banánu, salátu apod. spolu se smoothie či jinými tekutinami.

Jinak jsem vás dnes oběhla a musím říct, že z vás mám radost !
Všem vám to moc dobře jde kočky, tak se držte i nadále !!!!!


EDIT

Večere - 2ks včerejší pizzy + troška pražené kukuřice. Nezvládla jsem to a zítra budu vážit zase určitě 54,5 minimálně ! Nevím co je horší, zda být vyčerpaná z malého příjmu jídla viz včera do nějakých 19h nebo být naštvaná, že se chovám jako "normální" jedinec a jím a dala jsem si malou porci jídla.
Pohyb teď žádný nemám, což je zlé, ale jsem znavená, líná a bez jakýchkoliv myšlenek na to, že bych doma cvičila ob den alespoň 30minutek.

Lenost jméno mé!
Nemá smysl si stěžovat, jsem líná a vyčerpaná jako prase úplně z ničeho, no chápete to?
Nejradši bych se šla zahrabat pod deku a druhý den se vzbudila a zjistila, že všechno co se v mým životě do teď událo, byla jen hříčka mojí mozkový aktivity - SEN !

A místo toho se probrala se ve svým bytě s mým mužem a ráno utíkala do práce a těšila se odpoledne na to, jak si zajdu do fitka, na schůzku, kde získám super zakázku a pomůžu tím trošku zlepšit svět a dám si super večeři s mužem a přáteli a zahrajem si xbox :D

Místo toho ráno vstanu, bude pršet, já se budu muset nabalit, abych neumrzla na přednášce v obří posluchárně a pojedu asi sto miliard let do školy kvůli jedný hodině ! Palec nahoru!
Jak s eříká, jaký si to uděláš, takový to máš.

Dost breku !
Stay strong and possitive že ženy ♥

Raději o tom nemluvit.

20. března 2014 v 18:53 | Tess
Sn. ovofit tvaroh, kafe

Ob. parmezánová polévka(malá), brambory s tatarkou, kafe
(byla jsem na brigádě a nic lepšího se vybrat nedalo :´(

Vc. nevím

jdu posedět s přáteli, tkaže budu muset něco malého zakousnout, ale vůbec nemám chuť , natož hlad...takže entuším jak to do sebe nasoukám :(

Držte mi palečky ! :)

Tak už tu máme středu, přelom týdne

19. března 2014 v 15:19 | Tess |  Diary
Váha: 54,6kg
No konečně !!!! :)

Sn. slunečnicový chléb + šunka, kafe

Ob. filé se špenátem + rajče
(pro ilustraci přidávám foto)


Vc. plánuji → pečená kolečka lilku s česnekemEDIT
Na lilek nakonec nedošlo. Kamarádka se u mě stavila s chipy, dala jsem si pár lupínků, aby se neřeklo...ona je vlastně snědla sama :D Taky dobře! Nedala jsem si s ní ani studenou večeři. Musím jen hodně pít, abych zaplnila žaludek a taky aby se mi netočila hlavinka, jinak je to ok ! Mám ze sebe hned lepší pocit ! :)

Vaše Tess ♥